Letní soustředění – beachvolejbal – Hrádek n/N - Kristýna

21. 6. 2010

V týdnu od 31.5. do 4.6.2010 měla naše základní škola první beach soustředění v Hrádku n/N v areálu Kristýna. K dispozici jsme měli po celou dobu soustředění dva perfektní kurty na plážový volejbal, tenisový kurt, badminton, stolní tenis, klubovnu apod. Zabezpečení, strava a ubytování v penzionu Kristýna, přímo v rekreačním areálu, bylo velmi dobré.

I přes poměrně nepříznivé počasí, kdy jsme museli i využívat tělocvičnu ve spřátelené hrádecké základce, soustředění splnilo svůj záměr a ukázalo žákům, že takové sportovní kempy mají svůj význam a že zde udělají výrazný pokrok. Což se projevilo i v následných turnajích o přeborníka libereckého kraje v beachvolejbalu.

 

Soustředění nebylo jen o beachvolejbalu a budování fyzičky, ale i o budování týmu a poznání okolí. Absolvovali jsme tedy několik společenských her a akcí zaměřený na týmovou spolupráci. Výlety či spíše túry byly zkouškou morálu a vytrvalosti. A na závěr soustředění nemohl chybět společenský program a diskotéka, tentokrát s profesionálním diskžokejem. K dispozici jsme měli i světla, parket, takže není divu, že se pořád tancovalo a parket byl pořád plný.

Na závěrečný turnaj nám Kristýna ukázala i příznivější počasí a tak jsme odehráli každý minimálně 4 utkání. Jak už to bývá o překvapení nebyla nouze a nakonec vyhráli páťáci Petr Thiele s Tomášem Budským. Z děvčat to byla Adriana Glaserová s Denisou Štrumfovou.

Všichni děkujeme i touto cestou majiteli penziónu Kristýna, kdy nám vždy ochotný personál byl po celou dobu nablízku a vždy vyřešil naše požadavky.

Foto a podrobnější informace jsou na www.beachvratislavice.cz

Vratislavice Liberecký kraj