"PÁŤÁCI" si zasportovali s Kondory

1. 6. 2017

Žáci 5A a 5B si měli možnost vyzkoušet jaké to je sportovat pod dohledem basketbalistů BK Kondoři Liberec. V pátek 26.5 se žáci sešli na venkovním hřišti a měli možnost vyzkoušet hned několik prvků z pohybové přípravy pro basketbal.

Program, který trval přes dvě hodiny dětem nabídl možnost vyzkoušet si vše důležité co je potřeba pro basketbal. V začátku Dnu s Kondorem si děti vyzkoušely různé opičí dráhy, pohybové průpravy a slalomy.  Žáci si tak mohli sami ověřit, jak jsou na tom pohybově a jak ovládají své vlastní tělo.

Po obecné části se přešlo na basketbalové dovednosti. Slalomy, driblink, střelba na koš a mnoho dalšího. Příjemné počasí dětem poskytlo ideální podmínky pro sportování a zábavu. V závěru si všechny děti vyzkoušely, jaké to je hrát piškvorky v reálném životě, hra na závěr rozvíjí rychlostí schopnosti, ale také schopnost rychlého a správného rozhodování.

Všechny děti si poté odnesly drobné ceny a především zážitky ze sportování s Kondorem. Tento první ze sportovních dnů jen rozšiřuje pole spolupráce se ZŠ Vratislavice, která je v úzké návaznosti na BK Kondoři Liberec.

 

Tímto děkujeme vedení školy za ochotu, vstřícnost a důvěru.

 

Za BK Kondoři Liberec

Mgr. Tomáš Masár ( trenér mládeže)

Vratislavice Liberecký kraj