ROBOSOUTĚŽ 2022 NA ČVUT

4. 5. 2022

Matěj Matula, Václav Adámek, Ondřej Toločko, Matěj Volejník, René Rimár, Matěj Alexy, Jan Pižl, Štěpán Vorel, Denis Novotný a Filip Lát byli jako naši robotičtí horolezci, kteří zkonstruovali a naprogramovali své Lego roboty a jeli změřili své síly s roboty jiných škol z celé ČR. A úspěšně!

Pátek 29. 4. 2022 na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze patřil mladým tvůrcům a jejich robotům v tradiční Robosoutěži FEL ČVUT pro ZŠ a gymnázia s názvem úlohy "Mountain Climber". 

Po 3 jízdách na různých tratích slavily naše všechny týmy velký úspěch. Hned při své první účasti postoupily do vyřazovacího kola mezi nejlepších 16 týmů. Následně v play-off už bylo velmi těžké se prosadit, ale přesto dva naše týmy prošly přes první kolo play-off. Tým Gang of light a tým Cihla skončily na krásném 9. místě, tým Zaploydi na 13. místě.

Všichni si soutěž, prostředí Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (Zengerova posluchárna) a setkání s ostatními konstruktéry a programátory užili a načerpali mnoho inspirací, podnětů. Za jejich práci a příkladnou reprezentaci naší školy jim děkujeme a k výsledkům blahopřejeme.

Přesné výsledk, videa najdete na https://robosoutez.fel.cvut.cz, stejně tak mnoho našich fotografií v naší fotogalerii. 

Jan Kvapil

 
Vratislavice Liberecký kraj