Zš Vratislavice, basketbal chlapci - jsme druzí v okrese!

5. 4. 2010

Sportovní úspěch vybojovali naši chlapci, když na palubovce ZŠ Dobiášova získali stříbrné medaile v okresním finále ZŠ v roce 2010. Do finále jsme se probojovali ze základní skupiny, kde jsme postupně porazili ZŠ Broumovskou a Oblačnou.

Ve finále jsme se utkali s ZŠ Aloisina výšina a ZŠ Barvířská. Nevýhodou bylo, že jsme hráli první zápas. Nemohli jsme teda zhlédnout soupeře a postavit účinnou taktiku. V prvním zápase jsme se utkali s favoritem ZŠ (Aloisina Výšina – Kunratická). Dva deváťáci z družstva Kondorů s výraznou výškovou převahou se zdali být na začátku nepřekonatelným soupeřem. Zvláště, když se tak úplně nedařílo našim oporám Michalovi Mejstříkovi a Vítkovi Šimůnkovi. Ale postupně si družstvo zvyklo na velké hřiště a s přispěním Všech hráčů a kolektivního výkonu jsme začali nenápadně náskok favorita stahovat. 3 minutem před koncem jsme dali trojku, pak získáli míč a z rychlého protiútoku to byl další koš a najednou jsme ztráceli už jen 5 bodů. Dáváme time-out, přistupujeme k presingu po celém hřišti. Zápas měl najednou velký náboj. Ale větší síla a zkušenost soupeře se zase projevily. Prohráváme, ale bojovali jsme a okolí uznale pokyvuje našemu výkonu. Však příští rok budeme my deváťáci!

 

V druhém zápase o stříbrné medaile se utkáváme s ZŠ Barvířská. S fotbalisty to byl opravdu tvrdý boj. Měli ve svém středu vysokého a šikovného brankáře „Koliho“ a rozhodčí pouštěl dost tvrdou hru. My jsme ale chtěli druhé místo, a tak každý z družstva bojoval co uměl. Celý zápas nás stál hodně úsilí. Svým důrazem nám výrazně pomohl střídající Marek Navrátil. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli. ZŠ Vratislavice je stříbrná v libereckém okrese!!
Školu i celé Vratislavice velmi dobře reprezentovali: Michal Mejstřík, Vítek Šimůnek, Michal Padrta, Šimon Krtička, Jan Peš z 8.B; z 8.A Daniel Bergr, z 9.B Marek Navrátil a ze 7.A Jan Obešlo.


Úspěch je úspěchem celé školy. Kluci z devátých, z osmých a sedmých tříd, nám po celou přípravu dělali dobré partnery při trénování. Děkujeme.

Vratislavice Liberecký kraj