ZŠ Vratislavice na světové sérii v Praze

21. 6. 2010

15. – 20.6.2010 probíhal v Praze na Štvanici velký turnaj světové série v beachvolejbalu. Místní tenisové kurty se pomocí 39 vagónů písku proměnily v ideální pískové hřiště pro plážový volejbal.

Do Prahy přijela všechna světová esa, několikanásobní mistři světa, olympijští vítězové, vedoucí světových žebříčků. Takovou příležitost jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít a tak jsme ve čtvrtek 17.6.2010 měli exkurzi a sledovali světové i české mistry beachvolejbalu přímo v akci.

Žáci a žákyně ZŠ Vratislavice a členové beach klubu viděli 32 zápasů světové úrovně, roztleskali centrální kurt na Štvanici, naučili tancovat místní cheerleaders (roztleskávačky), sesbírali autogramy hráčů i našeho prezidenta pana Václava Klause a měli spoustu sportovních i životních zážitků.

Ujistili jsme se, že světoví hráči jsou vzrůstem velcí i malí, že beachvolejbal se má hrát se zaujetím a naplno. Udělali jsme velké množství metodických fotografií, jak světoví hráči jednotlivé údery hrají. Nyní záleží jen na nás, jak získané zkušenosti a vědomosti zúročíme, jak budeme trénovat a jak využijeme podporu, kterou od naší školy i z MÚ dostáváme. Fotogalerie je na www.beachvratislavice.cz

Vratislavice Liberecký kraj