Aktuality

FINÁLE KUCHAŘSKÉ SOUTĚŽĚ

Vaření je u konce. Ve středu 11. ledna se na naší škole uskutečnilo finále soutěže MasterChef Vratislavice 2022/23. Až sem se probojovala dvě pětičlenná družstva 8. A a 9. A.
Téma bylo tentokrát na první pohled jednoduché – „Královská snídaně“. Ovšem uvařte a upečte co nejvíce nejzajímavějších a oku (a hlavně přísné porotě) lahodících pokrmů z bedýnky přidělených surovin za pouhých 45 minut. No, trochu dřina to nakonec byla.
Než se naši kuchaři pustili do práce, měli možnost získat body do soutěže v první výzvě. Tou bylo poznání deseti druhů koření po čichu a chuti. Druhá nečekaná výzva přišla téměř před koncem celého klání, kdy porota odtajnila jednu ingredienci a ta musela být na poslední chvíli zakomponována do kteréhokoliv pokrmu. I tohoto úkolu se obě skupiny zhostily s nadhledem.


Po uplynutí daného času, kdy již měli všichni perfektně naservírováno, předstoupili naši soutěžící před mlsnou porotu, aby odprezentovali své báječné výtvory. Jedna lahůdka lepší než druhá. Několik druhů pomazánek, toasty dozlatova opečené, vajíčka na cibulce, slanině a žampiónech, vejce Benedikt s holandskou omáčkou, vločková kaše s malinami nebo teplý jablečný závin s ořechy přelitý vanilkovým krémem a k tomu lahodné ovocné koktejly a horké jablečné nápoje.
Souboj opravdu nelehký. Porota dlouho rozmýšlela a nakonec se rozhodla přidělit titul MasterChef pětici děvčat z 9. A. Odměny byly bohaté a radosti spousta.

 

Více fotek ve fotogalerii.


Mgr. Radka Havlová

Zpět na seznam