Aktuality

Galerie

Zobrazit celou galerii

MOJE MĚSTO LIBEREC ANEB JAK JSME ZVÍTĚZILI V OBOU KATEGORIÍCH

 

Letošní 32. ročník velmi oblíbené soutěže „Moje město Liberec“ byl dle slov pořadatelů zatím tím nejtěžším, protože většinu odpovědí na otázky bylo potřeba najít či zpracovat venku. Téma letošního ročníku znělo „Liberec v 21. století“.

Soutěž se konala ve dvojicích a na zpracování úkolů měli zájemci cca 2 měsíce. Mezi celkem 32 úkolů patřilo např. vyhledat fakta, údaje, rozměry, vyfotit se třeba na místech z klipu k písni Ten čas od známé liberecké kapely Těla či navrhnout plakát na letošní festival BENÁTSKÁ! Mezi velmi kreativní úkoly se dají zařadit seznámení se s nějakým cizincem žijícím v Liberci, uvařit typické jídlo pro jeho kulturu a vše samozřejmě zdokumentovat pomocí videí či fotografií. Dvojice si v soutěži také zahrály na influencery. Měly vytvořit krátké video z nejzajímavějších míst v Liberci a zatančit na těchto místech vymyšlenou taneční sestavu.

Ve středu 14. června 2023 se účastníci sešli ve V-klubu a netrpělivě jsme čekali na slavnostní vyhlášení. O náročnosti letošního ročníku svědčí i fakt, že ze 44 přihlášených dvojic odeslalo soutěžní arch nakonec jen 25 dvojic. Přesto šest dvojic z naší školy úkoly splnilo, včas vše odevzdalo a mohlo tedy bojovat o nejvyšší místa. Nervozita stoupala…

A jak to tedy vše dopadlo?

V nižší věkové kategorii (6. a 7. třída) se umístily na 1. místě Gabriela Erbenová a Eliška Lukešová ze 7.B s plným počtem bodů.

A vyšší kategorii (8. a 9. třída), ve které soutěžilo celkem 17 dvojic, vyhrály opět s plným počtem bodů Anna Stejskalová a Natálie Zemanová z 8.A. Oběma patří obrovská gratulace. Kromě hodnotných cen od pořadatelů děkujeme i za vzornou reprezentaci naší školy a přidáváme dárkový poukaz do libereckého knihkupectví.

Vzhledem k náročnosti úkolů si za účast zaslouží velkou pochvalu i Barbora Režová s Tobiášem Balounem a Lucie Lásková s Anetou Tomiškovou z 8.A, dále Eliška Becková s Veronikou Slezákovou z 8.B a v neposlední řadě i Olha Bila s Nicol Šounovou ze 7.D.

Jak na soutěž vzpomínají výherkyně?

Gabča s Eliškou dodávají: „Líbilo se nám kreativní vyrábění, užité výlety a spolupráce. Také bylo dobré zkoumání liberecké historie a objevování nových míst nebo způsob řešení otázek a hledání informací na webových stránkách.“

Anna s Natálií zase vzpomínají: „Tato soutěž nám přinesla jak mnoho informací, tak i mnoho zážitků. Jelikož se účastníme této soutěže už 3. rokem, víme, že tento ročník nás bavil nejvíce. Byly tam spíše kreativní úkoly, například vaření, vyrábění, vyhlídky, vymýšlení sestavy… Jsme rády, že se nám to konečně povedlo a vyhrály jsme.“

 

Mgr. Radka Procházková

Zpět na seznam