Aktuality

SIGNAL FEST PRAHA 2023

Žáci z Vratislavic navštívili Signal fest v Praze

Žáci 8. a 9. tříd z vratislavické základní školy se v pátek 13. října 2023 odpoledne vydali na Signal fest do Prahy. Festival digitální a kreativní kultury se konal v rámci programu na podporu rozvoje žáků v oblasti moderních technologií.

Na festivalu se žáci setkali s řadou zajímavých uměleckých děl z oblasti světelného designu, vizuálního a digitálního umění, umělé inteligence, ale i konceptuálního umění. Mezi nejzajímavější díla patřila například instalace videomappingu na kostele sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí. Autorem instalace je japonské studio Flightgraf. Instalace zkoumala vztah mezi přírodou, životním prostředím a architekturou. Na fasádě kostela se promítaly obrazy přírodních scenérií, které se prolínaly s abstraktními geometrickými tvary. Instalace měla navodit pocit jednoty mezi přírodou a člověkem vytvořeným světem. Instalace byla velmi úspěšná a získala pozitivní ohlasy kritiků i veřejnosti. Z dalších instalací jsme viděli v kasárnách Karlín Nexus instalaci (neuronové sítě - 300 osminohých akrylových světelných buněk), Pacifik Prague Trail na Lyčkovo náměstí, Red Shift v Kaizlových sadech, Glo Cicrle (skupina pětimetrových světelných kruhů) v prostoru Sudkových sadů. Více jsme toho už nestihli, návrat do Liberce byl v 22 hod. 

Signal fest je jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu ve střední Evropě a každoročně přiláká tisíce návštěvníků z celého světa.

Odměnou mi bylo nadšení a spokojenost žáků a ocenění správného naplánování návštěv instalací. 

Více ve fotogalerii. 

Jan Kvapil

 

Zpět na seznam