Aktuality

Galerie

Zobrazit celou galerii

ŠKOLA V PŘÍRODĚ VE ŠVÉDSKU

Na poznávací zájezd na švédský ostrov Öland jelo 55 žáků a 4 učitelé. Cestu organizovala cestovní kancelář Polar travel z Liberce. Vyrazili jsme dvoupatrovým autobusem v pátek 12.5. z Vratislavic. Cestu jsme pokračovali přes Berlín, Rostock, trajektem do Dánska a dále do Švédska.  V sobotu v 7:30 jsme dorazili do kempu Lundegard na ostrově Öland. Celý den jsme věnovali prozkoumávání okolí a koupání v moři.

 V neděli jsme vyrazili na jih ostrova, přes step Alvared jsme dojeli až na nejjižnější bod- maják Lange Erik, odkud jsme mohli pozorovat tuleně. Cestou zpět jsme prozkoumali zbytky hradu Graborg. Večer jsme si pomocí hry Kahoot ověřili, co si kdo zapamatoval.

Třetí den, pondělí, byl věnován návštěvě švédské školy v Kalmaru, procvičení angličtiny a sportování. Po obědě na pláži jsme se vydali na losí safari Glasrikets Älgpark.

V úterý přišlo po slunečných dnes typické severské počasí, ochladilo se a začalo pršet. Ale to nás nezastavilo a prozkoumávali jsme severní část ostrova Öland, prošli se Lesem skřítků, stavěli kamenné mužiky a obdivovali zdejší maják. Odpoledne nás čekalo balení a příprava na cestu do Dánska, kam jsme se přesunuli po druhém nejdelším mostě na světě.

 Öresundský most spojuje  dánské hlavní město Kodaň se švédským přístavním městem Malmö. V Kodani jsme si při dvouhodinové vycházce prohlédli nejznámější promenádu se sochou Malé mořské víly, typické domky i královský palác. V 17:30 jsme vyrazili na trajekt do Německa a po noci v autobuse dorazili zpět do Vratislavic.

 Celý týden nám vyšlo úžasné počasí. Věříme, že si všichni z výletu odnesli jen pozitivní vzpomínky.

Fotky si můžete prohléndout v galerii.

 

Mgr. Barbora Blažková, Mgr. Markéta Pacltová

Zpět na seznam