Aktuality

Řadit aktuality od:

ŠKOLNÍ ZAHRADNÍ SLAVNOST

Dovolujeme si vás pozvat na školní slavnost, která .......

Zobrazit článek

ČARODĚJNICKÝ SLET V 1. A

V úterý 30. dubna se 1. A proměnila v zázračný svět plný čarodějnic a čarodějů. Dobrodružství začalo rozdělením dětí do dvou skupin: Černé kočky a Zlověstní netopýři. Všichni se vydali na cestu plnou výzev a úkolů. Každá základna byla přizpůsobena určitému tématu. Společně také plnili úkoly a soutěžili ve hrách jako bingo, pexeso a karty, což posílilo týmového ducha. Děti se učily spolupracovat, sdílet nápady a řešit problémy jako jeden tým. Projektový den byl naplněn nejen zábavou, ale i vzděláním.

Zobrazit článek

PROJEKTOVÝ DEN O PEJSKOVI A KOČIČCE

Projektový den v 1. A, D byl věnován oblíbené pohádce „O pejskovi a kočičce“. Cílem této akce bylo propojit vzdělávání s kreativní zábavou a děti inspirovat k učení prostřednictvím pohádky, kterou dobře znají a mají rády. Během dne děti plnily různé vzdělávací aktivity. Vrcholem celého projektu byl dort, který si děti připravily. Naštěstí nebyl podobný tomu, který vyrobili pejsek s kočičkou, ale byl výborný.

Zobrazit článek

BĚHOUN 2.TŘÍD

V úterý 14. 5. jsme s žáky 2. tříd využili slunného počasí a vyrazili jsme si zaběhat kolem koupaliště Sluníčko. Nejrychlejší tři chlapci a dívky získali medaili. Všichni si domů odnesli kromě zážitků a drobné odměny také diplom.

Zobrazit článek

DOPOLEDNE S MUSHERKOU

Se třídou 6.A jsme se v pátek 10.5. vypravili do Jizerských hor na návštěvu k paní Janě Henychové, což je česká musherka - závodnice se psím spřežením a chovatelka husky. Několika autobusy a vlastními silami jsme se dostali k Maxovskému rybníku, kde jsme strávili čas povídáním o různých aspektech chovu a závodění s husky.

Zobrazit článek

COUTRY TANCE

V jarních měsících si žáci 1. stupně protáhli tělo dokonale. Při pohybu jim na tváři úsměv opravdu nechyběl. Jednotlivé třídy se zapojily do country tanců pod vedením odborníka Miroslava Procházky. Tento styl tance má již kořeny v 17. století, přesto ho téměř většina dětí vůbec neznala. Tanečník svým příběhem vtáhl žáky do stodoly, kde se naučili jednotlivé kroky, tancování ve dvojicích, v řadách, otočky. Dokonale zvládli i tanec jménem „Kvapík“. Ukázal dětem, že country tance jsou pestrou záležitostí pro orientaci v prostoru a poslechu hudby. Děti se zapojily samy. Jednotlivě si užívaly první krůčky, až po společný tanec. Při odpočinku se obohatily o historii a zajímavosti tohoto tance. Byl to pro tanečníky i pedagogy nezapomenutelný zážitek.

Zobrazit článek